середу, 20 жовтня 2010 р.

Анонс: У листопаді MediaNext представить гостьову лекцію Річарда Роджерса щодо журналістики даних

4 листопада MediaNext і Інтерньюз-Україна представляють гостьову лекцію Річарда Роджерса (Richard Rogers) з Університету Амстердаму, експерта з цифрових методів (digіtal methods) і журналістики даних (data journalism)


Гостьова лекція «Кінець віртуального світу і повернення до реальності. Застосування цифрових методів і Інтернету для досліджень» триватиме 1,5 години і супроводжуватиметься дискусією. 

Журналістика даних (data journalism) – це сучасна течія західної журналістики, яке дозволяє журналістам з допомогою простих і безкоштовних інструментів Інтернету швидко обробляти і візуалізувати великі масиви статистичної інформації Ще кілька років тому це вимагало складних IT-рішень і цікавило переважно представників розслідувальної журналістики. Сьогодні ж ці інструменти витребувані дедалі ширшим колом журналістів і редакторів. 

Річард Роджерс як один з ключових експертів в галузі, вивчає: 
- поведінку користувачів Інтернету; 
- репутацію сайтів за аналізом гіперлінків;
- цензуру в Інтернеті з допомогою аналізу проксі;
- інформаційне включення та виключення (information inclusion and exclusion).

Окрема увага Річарда Роджерса - до способів візуалізації в журналістиці. Як візуалізувати результати аналізу в графіках, списках, хмарах чи картах? 

Реєстраційна форма - http://j.mp/lecture_Nov4


Для кого? Гостьова лекція буде цікава для журналістів, редакторів і представників керівного складу 
менеджменту видань, зацікавлених у впровадженні інноваційних ідея для видань і сайтів. Окрема цільова аудиторія – медіа-активісти і власники невеликих онлайн-ресурсів, 

Умови. Участь в гостьовій лекції безкоштовна. Обов'язкова реєстрація, дедлайн - 01 листопада 2010. Кількість місць обмежена. MediaNext відбере 80 учасників, але залишає за собою право відмовити частині аплікантів без пояснення причин.  

Результати відбору: Перші 40 відібраних учасників будуть проінформовані 28 жовтня, усі інші  – 2  листопада. Лекція відбудеться  4 листопада, четвер, о 18.45 в готелі Radisson Blu, вул. Ярославів Вал  22/24

До увага учасників MediaNext!  У п’ятницю, 5 листопада, учасники MediaNext запрошуються також на спеціальну лекцію Річарда Роджерса, присвячену дослідженням цензури в Інтернеті. Деталі згодом. 

Детальніша інформація і реєстрація - http://lectureua.blogspot.com/ 
Twitter: @medianext_ua 
Facebook: MediaNextUkraine

Контакти:
Віталій Мороз, керівник программ нових медіа, Інтерньюз-Україна  
vitaliy.moroz (at) gmail.com, 067 243 63 66

Ольга Сушицька, координатор проектів, Інтерньюз-Україна  
osushytska (at) internews.ua 067 243 63 55

Довідка: Річард Роджерс (Richard Rogers) очолює факультет нових медіа і цифрової культури в Університеті Амстердама. Він також є директором Govcom.org, фундації, яка розробляє і впроваджує інструменти вивчення суспільно-політичних явищ в Інтернеті. Роджерс також очолює Ініціативу цифрових методів (Digital Methods Initiatives), яка спеціалізується на сучасних дослідженнях Інтернету через цифрові інструменти. 

Роджерс є автором книжок, зокрема «Інформаційна політика в Інтернеті» (2004), яка нагороджена як найкраща книжка 2005 року Американською Асоціацією інформаційної науки і технологій, а також «Кінець віртуального» (2009). Найближчим часом вийде його книжка «Цифрові методи»

1 коментар:

  1. Обожнюю заходи, що влаштовує Media Next. Ви молодці, займаєтесь дійсно корисною та вартісною справою!)

    ВідповістиВидалити

like